جستجو

پس از برنده شدن در لاتاری چه کنیم؟

0
(0)

برنده های گرین کارت آمریکا، یک کد منحصر به فرد به اسم “کیس نامبر” دریافت مس‌کنند که شماره پرونده آنها در سیستم سرکنسولگری اداره مهاجرت آمریکاست. کیس نامبر مراحل دریافت ویزا و گرین کارت رو همراهی می‌کنه و بر اساس اون، نوبت و کیس نامبر اصلی فرد مشخص می‌شود. برندگان باید سریعا فرم DS-260 را تکمیل کنند تا برای دریافت گرین کارت، از بین افرادی که کیس نامبر پایین تری دارند، بهترین فرصت را داشته باشند.

فرم DS-260

بعد از برنده شدن در لاتاری آمریکا، اولین کاری که باید انجام داد، پر کردن فرم درخواست ویزای مهاجرت یعنی فرم DS-260 است. بعد از دریافت فرم، باید اطلاعات شخصی، وضعیت تاهل، محل کار یا تحصیل و سوابق کیفری را در آن پر کرد. توصیه می‌شود این کار را خودتون انجام بدهید و به دوستان و آشنایان نسپارید. چون تفاوت امضای شما در فرم و امضای فرم های زمان مصاحبه ممکن است باعث حذف شدن اسم شما در فرایند اخذ گرین کارت آمریکا بشود. عدم تکمیل این فرم به معنای عدم تمایل به تععین وقت سفارت و همچنین عدم دریافت گرین کارت است.

مدارک لازم جهت صدور ویزا

برای دریافت ویزای لاتاری آمریکا، باید سفارت یا کنسولگری آمریکا در کشور مربوطه مراجعه کنیدد و مدارک لازم را تهیه کنید. بعد از تایید صلاحیت شما، ویزای شما صادر می‌شود. تهیه مدارک کامل و بدون نقص خیلی مهم هستند و هرگونه نقص در پرونده ممکنه منجر به تعویق افتادن پروسه ویزا در سفارت بشود. در صورت وجود نقض یا اشکال در پرونده، پروسه ویزا ممکن است به تاخیر بی‌افتد یا حتی لغو بشود.

مدیکال و واکسیناسیون

 (Panel physician)

برای انجام مصاحبه در سفارت آمریکا بعد از برنده شدن در لاتاری، برند ها باید کارت واکسیناسیون ایران خودشان را تایید کنند. بعد از تزریق تمامی واکسن ها، باید اصل گذرنامه به منظور دریافت کارت واکسیناسیون بین المللی به اسم فرد صادر بشود. درخواست تحویل این کارت بر عهده پزشک سفارت است.

گواهی تمکن مالی و اسپانسر

برای برندگان لاتاری آمریکا، گواهی تمکن مالی یکی از مدارک مهمی است که در مراحل بعدی باید به همراه مدارک دیگر به سفارت ارائه بشود. این گواهی می‌تواند با ارائه حساب بانکی، ارزش گذاری ملک، پیشنهاد شغلی یا گرفتن اسپانسر به دست بی‌آید.

هدف از این کار، ثابت کردن توانایی مالی متقاضی برای زندگی در آمریکا و جلوگیری از بارگذاری دولت آمریکا هستش. اثبات تمکن مالی هم به سادگی قابل انجام است. اول باید لیست اموال منقول خودتان را آماده کنید، اسناد آن را تذجمه کنید و دارایی های لانکی خودتان را معادل سازی کنید و صورت حساب خودتان را به زبان انگلیسی همراهتان به آمریکا ببرید

جمع کردن مدارک لازم برای دریافت گرین کارت

در حین انتظار برای تاریخ مصاحبه گرین کارت، بهتر است که مدارک لازم را به همراه ترجمه آنها به زبان انگلیسی جمع آوری کنید. این مدارک شامل پاسپورت معتبر، شناسنامه، مدرک تحصیلی، سوابق کاری، مدارک عدم سوء پیشینه، مدارک ازدواج یا طلاق، مدارک نظامی، صورت حساب بانکی، اسناد مربوط به ارزیابی املاک و مستغلات شماست.

همچنین مطمئن بشوید که همه‌ی مدارک به زبان انگلیسی باشند یا به همراه ترجمه معتبر به زبان انگلیسی ارائه بشوند.

دریافت ویزای آمریکا

یادتان باشد که اعتبار ویزای آمریکایی معمولا 6 ماه است. اما بر اساس معاینات پزشکی فرد متقاضی، این اعتبار ممکن است کمتر از 6 ماه باشد.

امتیاز بدهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

اولین نفری باشید که امتیاز می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای گرفتن وقت مشاوره، شماره تماس خود را وارد کنید.  مشاوران رایان ویزا در اولین فرصت با شما تماس برقرار می‌کنند.